Plecaki to nie tylko ekwipunek sportowców, ludzi aktywnych, turystów czy uczniów, czasem chcemy po prostu poczuć się modnie, w zgodzi z aktualnymi trendami, i właśnie po to wynaleziono plecaki vintage.

Zobacz także:

  • dresy damskie sportowe, dresy męskie sportowe
  • buty sportowe dla biegaczy męskie oraz damskie
  • sportowe akcesoria: nerki, saszetki

Plecaki vintage – dla modnych kobiet i mężczyzn

plecak vintageModa na ten rodzaj plecaków przyszła do Polski jak wiele innych trendów – z zachodu. Trudno teraz powiedzieć czy prekursorem była Francja czy Wielka Brytania, a może nowatorska Skandynawia, w każdym razie palacki vintage bardzo szybko zdominowały polskie ulice. Po prawej stronie plecak w stylu vintage – model damski, zdjęcia pochodzi od strony producenta i dystrybutora: Brytyjka.pl.
Źródło: https://www.brytyjka.pl/plecaki-vintage-cat-18.html
(Stronę znalazłam dzięki wyszukiwarce Google, gdzie plasuje się w pierwszym miejscu wyników wyszukiwania).

Jeśli natomiast szukacie informacji o samych plecakach vintage to polecam spojrzeć na stronę wikipedii: Pod hasłem plecak vintage. Warto także przeczytać samą definicję nurtu vintage – źródło Wikipedia.

Ciekawskie osoby, zainteresowane tematyką tych plecaków odsyłam także do blogów modowych poświęconych temu nurtowi, jak chociażby:

  • modanavintage.pl, vintagestyle.pl, mojstylvintage.net, mrvintage.pl, panipanivintage.com, wnetrzavintage.com.pl, szafavintage.pl, vinted.pl
  • plecaki.warszawa.pl

 

 

 

 


Komentarze czytelników:

Sebastian Kraków | Dodano 12.03.2022

Słuchajcie! Sam prowadzę aktualnie działalność w zakresie projektowania, szycia oraz sprzedaży takich plecaków, w moim portfolio są też torby na ramię i skórzane portfele. Serdecznie zapraszam osoby zainteresowane, chętnie uszyję coś dla Ciebie lub osoby którą zechcesz obradować wyjątkową skórzaną torbą. Wiadomości proszę kierować na sebastianszyje@wp.pl


Dominika Radom | Dodano 17.03.2022

Fajny fason damskiego plecaka na co dzień, do szkoły niestety taki plecak vintage nie zdałby egzaminu. Sama przerobiłam kilka podobnych modeli, od tych szyty z płótna, po skórzane i skóropodobne. Znacznie lepiej sprawdzają się torby vintage, takie skórzane i oczywiście polskie, jak np. od Belveder https://www.belveder.com.pl/sklep/torby-meskie/vintage/, sama aktualnie testuję ich torba z kolekcji Outlander i po 3 miesiącach użytkowania nie widać śladu zniszczeń. Jedynie drobne zagięcie skóry, ale to raczej normalne.